Gazze, Siyonistlerin test alanına döndü

Şifa Bahçesi - Dünya Ailesi

  /   344   /   22 Temmuz 2014, Salı

Türkiye
 Yazdır

Gazze'de sivilleri fosfor, yangın ve pudra bombası ile vuran İsrail'in yeni geliştirdiği bazı kimyasal maddeleri de denediği belirtiliyor.

Siyonist İşgal rejimi, ne kadar yasak silah varsa Gazze'de deniyor

  

İsrail ne kadar yasaklı silah varsa Gazze'de deniyor! Yeni kimyasalların insan bedeninde açtığı yaralara ilaçlar etki etmiyor!

Gazze'de sivilleri fosfor, yangın ve pudra bombası ile vuran İsrail'in yeni geliştirdiği bazı kimyasal maddeleri de denediği belirtiliyor. Al Jazeera Türk'e konuşan Vefa Hastanesi Müdürü Basman Elashi, “Hareket halindeki her insan hedef alınıyor. Hatta hayvanlar bile bu saldırılara hedef oluyor. Evinden çıkmayanlar da bu saldırılardan kurtulamıyor. Şu an havadan Şecaiyye'yi görseniz inanın yeni bir dünya savaşını izliyor gibi olurdunuz. Her yer bombalanmış, yerle bir edilmiş” diye konuştu. Elashi, “İsrail yeni bazı kimyasal maddeler kullanıyor. Elimizdeki ilaçlarla bunlara müdahale edemiyoruz. Doktorlarımız bunları tedavi edemiyor. İsrail ayrıca fosfor bombası da kullanıyor” dedi. Elashi, İsrail'in 2009 ve 2012'deki Gazze saldırılarında da fosfor bombası kullandığını hatırlattı. 
MISIR VE İSRAİL İZİN VERMİYOR
Birçok gönüllü doktorun bölgeye girişine Mısır ve İsrail'in izin vermediğini söyleyen Elashi, “Gazze'de dışardan gelen gönüllü doktorlarımız var. Bunlardan bazıları Belçika, Fransa ve İngiltere'den. İçinde Müslüman olanları da var, olmayanları da. Fakat İsrail ve Mısır yeni gelmek isteyen birçok doktorun?girişine izin vermedi” diye konuştu. Şecaiyye'ye Kızılhaç'ın desteği ile girilebildiğini belirten Elashi, “Ancak Kızılhaç, Gazze'de Filistinlilere yardım konusunda en kötü yardım kuruluşu. Benim kanaatime göre bu kuruluş Yahudilere Filistinlileri yavaş yavaş katletmeleri için yardım ve yataklık ediyor” diye konuştu.
'15 AMBULANSI BOMBALADILAR'
Gazze'deki ambulansların sayısının çok yetersiz kaldığını belirten Elashi, “Yaklaşık 15 ambulans bombalandı. Elimizde kaç ambulans kaldığını maalesef şu an için bilmiyoruz. Çünkü sürekli çalışır durumdalar” dedi. Bu arada İsrail tankları dün Gazze'de bulunan El Aksa Hastanesi'ni vurdu. Hastanenin üçüncü katı ile morgunun hedef alındığı saldırıda 4 kişi ölürken, 16 kişi de yaralandı.

  

Yorumlar