Çocuklar, Gazze'li kardeşlerine yanınızdayız dedi

Örnek - Halis Çocuk

  /   382   /   25 Temmuz 2014, Cuma

AA
 Yazdır

Bütün dünyanın gözü önünde Gazzeli çocukların çocukluğunun ellerinden alındığı belirtilerek, Gazze'de yaşanan sıkıntılara ve acıya dikkat çekildi.

Ankaralı bir grub çocuk, İşgal rejimi İsrail'in Gazze'ye saldırısını kınayan eylem yaptı

  

Ankara'da bir grup çocuk, işgal rejimi İsrail Büyükelçiliği konutu önünde Kur'an okuyup, ilahi söyleyerek saldırıları ve İsrail'i protesto etti.

Anadolu Gençlik Derneği, İHH, Evrensel Hafızlar Derneği, Farukiye Vakfı, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu'nun organizasyonunda düzenlenen protesto için çocuklar, Filistin ve Türk bayraklarıyla Atatürk Bulvarı'ndaki konut önünde toplandı.

İŞgal rejimi İsrail'i eleştiren yazıların olduğu dövizler taşıyan ve sloganlar atan çocuklar, Filistin'le ilgili şiirler okudu ve dua etti.

Bu arada, protesto sırasında Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nden çıkan ve bulvardan geçen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de aracından çocuklara el salladı.

Okunan basın açıklamasında, bütün dünyanın gözü önünde Gazzeli çocukların çocukluğunun ellerinden alındığı belirtilerek, Gazze'de yaşanan sıkıntılara ve acıya dikkat çekildi.

Çocukların protestosuna bazı velilerin yanı sıra AK Parti Milletvekilleri Cuma İçten, Gülay Samancı ve Nurcan Dalbudak da destek verdi.

Açıklamanın ardından milletvekilleri ve gruptaki çocuklardan oluşan bir heyet, siyonist rejim  İsrail Büyükelçiliği konutu önüne Filistin ve Türk bayrağı astı.

Milletvekili İçten, daha sonra yaptığı açıklamada, Filistin'in bir emanet ve ümmetin toprağı olduğunu söyledi.

Filistin'in, Müslümanların şerefi ve haysiyeti olduğunu ifade eden İçten, Türkiye'nin bunu bildiğini ancak bunu bilmeyenler bulunduğunu anlattı.

İçten, dünyanın gözü önünde her gün Müslümanların katledildiğini ifade ederek, Filistin toprakları tanınmadıkça buraya barış gelmeyeceğini dile getirdi.

Ebabil kuşlarının, taşın, ağacın bu olaylar karşısında dile gelmesini bekleyenleri taşlayacağını vurgulayan İçten, Türkiye'nin, taşların ve kuşların dile gelmesini beklemediğini söyledi.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

  

Yorumlar