Hayat devam ediyor, küçük de olsa

Örnek

  /   365   /   07 Ağustos 2014, Perşembe

AA
 Yazdır

Yedi Cüceler" tiyatro grubunda "Korkak" rolünde görev alan Necati Yücesan (52), ailesinin geçimini sağladığı ayakkabıcılıkla iki çocuğunun eğitimini karşılıyor

Yedi cüceler'in korkakı, ayakkabıcılık yaparak büyük bir aileyi geçindiriyor

  

Eskişehir'de 1982 yılında kurulan "Yedi Cüceler" tiyatro grubunda "Korkak" rolünde görev alan Necati Yücesan (52), ailesinin geçimini sağladığı ayakkabıcılıkla iki çocuğunun eğitimini karşılıyor.

Boyu 149 santimetre olan Yücesan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ayakkabıcılığa 1978 yılında çırak olarak başladığını belirterek, mesleğini sürdürürken 1982 yılında da Erdal Görgeç ile "Yedi Cüceler" tiyatro grubunu kurduklarını kaydetti.

Televizyon sunucusu, oyuncu ve gazete yazarı Cenk Koray'ın kendilerini ünlü basketbol takımı "Harlem Gezginleri" ile maç yaptırdığını ifade eden Yücesan, şöyle konuştu:

"Daha sonra ülke çapında ünlü olduk. Türkiye'nin her yerinde tiyatro sahneliyoruz. Grupta 'Korkak', rolünde görev yapıyorum. Okullar açılınca 8 ay tiyatro da sahne alıyoruz. Çocukları sevindiriyoruz. Her zaman dolu sahneye oynuyoruz. Geçimimi de ayakkabıcılıktan sağlıyorum. Sabaha saat 9 gibi gelip akşam saat 7'de iş yerimi kapatıyorum. Biri lise son sınıfta, diğeri lise ikinci sınıfta okuyan iki çocuğum var. Onları meslek sahibi yapmak istiyorum."

Yücesan, iş yerinde kendisini görenlerin şaşırdığını dile getirdi.

Küçükken sahnede oyunlarını izleyen çocukların büyünce ayakkabılarını tamir ettirmek için kendisine geldiğini anlatan Yücesan, "Hepimiz engelliyiz ancak vatana katkımız olması için çalışıyoruz. Engeliler evden dışarıya çıksın ve kendisini topluma kazandırsın. Toplum, engellileri asla soyutlamaz" dedi.

  

Yorumlar