Başörtüsünü takanlara kolaylık

Halis Bilgi

  /   403   /   20 Mayıs 2014, Salı

 Yazdır
Başörtüsünde iğne yerine çıt-çıt dönemi

  

Fazilet Özkan, özellikle tesettürlü bayanların başörtüsü takarken yaşadığı sıkıntılara çözüm bulmak adına kendisine has bir eşarp tasarladı. Evli ve iki çocuk annesi Özkan, bayanların eşarbını bağlarken iğneleri ağzında tutmayı alışkanlık ettiğini ve bazı bayanların dalgınlıkla bu iğneleri yutmasından hareketle iğne takmayı gerektirmeyen çıtçıtlı düğmeler yaptı. Özkan, eşarp ve şalların yanlarına ve boyun kısımlarına yerleştirdiği düğmeler sayesinde bayanların ayna karşısında geçirdiği zamanı kısalttı. Tasarımlarını evinde kurduğu küçük bir atölyde yapan Özkan'a katıldığı fuarlarda iş teklifleri geliyor.

Özkan, eşarp takarken devamlı iğne yutma riskiyle karşı karşıya kaldığını ifade ederek, Eşarp takarken iğneyi ağızda tutmak birçok bayanda genel alışkanlıktır. Bazen bu alışkanlık ciddi sıkıntılar doğurabiliyor. Yakın çevremde eşarp takarken iğne yutan arkadaşlarım oldu. Aynı tehlikelerle ben de bazen karşı karşıya kaldım. Ayrıca iğneyle tutturulan eşarplar deforme olabiliyor, takılması uzun sürebiliyor, kolay bozulabiliyor. Buna bir son vermek adına eşarplara çıt çıtlı düğmeler takarak kendime has bir tasarım geliştirdim. 15 saniyede takılabilen çıtçıtlı eşarp ve şallarımı Fazilet Özkan markası ile piyasaya sunuyorum. dedi.

Çıtçıtlı eşarp ve şalların her alanda rahat ve kullanışlı olduğuna dikkat çeken Özkan, Bayanlar için büyük rahatlık. Ürünlerimi şimdilik evimde tasarlıyor ve satışını yine evimden sağlıyorum. Katıldığım fuarlarda tasarımımı sergileme imkanı buldum. Bu fuarlarda iş ortaklığı teklifleri aldım. İnternet üzerinden satış yapıyorum, siparişlere yetişmekte zorlanıyorum. Her ilden arayanlar oluyor. diye konuştu.Rizeli Fazilet Özkan, özellikle tesettürlü bayanların eşarp takarken harcadığı zaman ve kullanmak zorunda kaldığı iğne derdine pratik bir çözüm buldu. Özkan, kullanıma hazır eşarplara yanlardan ve boyun kısımlarından açılıp kapanabilen çıt çıtlı düğmeler yerleştirerek, 15 saniyede takılabilen özel bir tasarım geliştirdi.

  

Yorumlar