Kol Ağrılarının Nedenleri

Halis Bilgi

  /   317   /   04 Aralık 2014, Perşembe

 Yazdır
Kol ağrısı genelde omzunuzla el bileğiniz arasında bir yerden kaynaklanan ağrıya denir. Fakat kol ağrısı kolunuzda başlamak zorunda değildir; omurilik sorunları veya zedelenmeleri kolunuzda hissettiğiniz ağrıya neden olabilir, ama böyle bir sorun aslında boynunuzda ve sırtın üst kısmında ortaya çıkar.

  

Kol ağrısı genelde omzunuzla el bileğiniz arasında bir yerden kaynaklanan ağrıya denir. Fakat kol ağrısı kolunuzda başlamak zorunda değildir; omurilik sorunları veya zedelenmeleri kolunuzda hissettiğiniz ağrıya neden olabilir, ama böyle bir sorun aslında boynunuzda ve sırtın üst kısmında ortaya çıkar. Sol kolunuza doğru yayılan ağrı bir kalp krizinin işareti bile olabilir. 

Kollarınız kaslar, tendonlar ve eklemler kadar üç büyük kemikten ve sinirlerden oluşur. Hepsi de kol ağrısına neden olabilen yaralanmaya veya zedelenmeye karşı hassastır.

Çoğunlukla kol ağrısı hayli küçük çaplıdır, ama bazı kırıklar ve sinir sorunları şiddetli ağrıya neden olabilir ve kapsamlı bir tedaviyi gerektirebilir. Kol ağrısının diğer türleri genelde evde yapılan tedavilere iyi yanıt verir. 

  

Yorumlar