Stresi Yok Edip Mutlu Olmak İçin 5 Öneri

Halis Bilgi

  /   370   /   12 Ocak 2015, Pazartesi

 Yazdır
İş veya okul yaşantın stres dolu olabilir ve son zamanlarda bu duruma çekilmez bir hale gelmiş de olabilir.

  

İş veya okul yaşantın stres dolu olabilir ve son zamanlarda bu durum çekilmez bir hale gelmiş de olabilir. Alıp başını uzaklara gitmek ve her şeyi geride bırakmak şu an tam olarak istediğin şeydir muhtemelen ancak pes etmek sence de bir kaçış yolu değil mi? 


Yürüyüşe Çık
Stres dolu bir gün mü geçiriyorsun? Sadece 5 dakikalık kısa bir yürüyüş için mola ver. Derin bir nefes al ve seni strese sokan her neyse zihnini arındır. Sandığından çok daha etkili olan bu yöntem hem bedensel hem de zihinsel olarak rahatlamana yardımcı olacaktır.

Gülümse
Yapılan araştırmalar gülümsemenin insan vücudunda fiziksel ve ruhsal değişimler yarattığını destekliyor. Güldükçe azalan depresyon riski ve kalp rahatsızlıklarına ek olarak yaşam süreniz uzar.

Yaz Yaz Yaz
Sürekli düşünüp kendini uykusuz bırakma seni mutsuz eden şeyleri bir deftere yaz. Yazdıkça rahatladığını göreceksin. Aynı zamanda stres olmana neden olan problemlerin temelinde hangi etmenler yattığını keşfetmeni sağlayacak olan bu yöntem oldukça etkilidir.

Güzel Bir Yemek
Yapılan araştırmalar yiyeceklerin vücudumuzda mutluluk hormonları salgıladığını göstermektedir. Ancak bu her yiyecek için geçerli değil elbette. Enerjini yükseltecek protein ağırlıklı yiyeceklerle kendini daha iyi hissedebilirsin. Ayrıca yemeğin sonunda kendine leziz bir çikolatalı pasta ısmarlamayı unutma!


Müzik Dinle
Müzik alternatif bir terapi yöntemi dersek inanır mısın? Şimdi tak kulaklıklarını ve en sevdiğin şarkıyı yüksek sesle dinle! Modunu bu kadar hızlı değiştirecek daha iyi bir yöntem yok.

  

Yorumlar