Evlilik Bir Boks Maçı Değil Fedakârlık Sanatıdır

Popüler Haber

  /   323   /   15 Nisan 2018, Pazar

 Yazdır
Davranış Bilimci Ümit Hakan Bozkurt, aile içi iletişimin önemine değinerek, evliliğin bir boks maçı değil, fedakârlık sanatı olduğunu belirtti.

  

"Herkesin Bir Kör Noktası Vardır" diyen Hakan Bozkurt, "Bir insan ailesinde çeyrekse, dışarıda 1 numara da olsa yine de kendini çeyrek hisseder. Bu nedenle aile çok önemlidir. Eğer sorunlarınızı çözemiyorsanız ailenize danışın, onlardan destek alın" ifadelerini kullandı.

 

Toplumda sevginin sunum şeklinde yanlışlıklarının olduğunun altını çizen Hakan Bozkurt, iş ve özel hayatta doğru iletişimin şifrelerini anlatarak, maddi ve manevi paylaşımda dengeli olmayı önerdi. Hayatta insanların başına gelen her sorunu, doğruyu bulma yolunda bir fırsat olarak görmesi gerektiğini ifade eden Bozkurt, akılla, sabırla yola devam etmek gerektiğini söyledi.

 

Hayatın getirdikleriyle birlikte ailenin unutulmasına değinen Bozkurt, evliliğin bir boks maçı olmadığını ancak bir fedakârlık sanatı olduğunu belirterek, beylerin hanımlarına daha iyi davranması gerektiğini, hanımların ise iş hayatının stresini göz önüne alarak beylere karşı daha sabırlı olmalarının öfke yönetiminde faydalı olacağını sözlerine ekledi.

  

Yorumlar