Artık kimse kaybolmayacak

Halis Teknoloji

  /   1163   /   30 Mayıs 2018, Çarşamba

 Yazdır
Herhangi bir şekilde kaybolduğunuzu düşünün; eliniz hemen telefona gidiyor, ancak telefon da çekmiyor. Peki, ne yapmalı?

  

 

LynQ, bulmak istediklerimizi bulmak, kaybetmemek istediklerimizi kaybetmemek için geliştirilmiş bir cihaz. İster dağ yürüyüşünde olun, isterseniz şehrin en kalabalık yerinde, LynQ ile fark etmiyor. Sizi diğerlerine bağlıyor, onlarla buluşturuyor. Örneğin bir tanesini üstünüze, bir tanesini de çocuğunuza taktığınız bu cihaz ile çocuğunuzu kalabalıkta kaybetmek derdinden, sıkıntısından kurtuluyorsunuz.

TELEFONUN ÇEKMEDİĞİ YERLERDE DE KULLANILABİLİYOR

Yaşlı insanlardan çocuklara hatta ev hayvanlarına kadar farklı yerlerde, farklı kişiler üzerinde kullanılabilecek, kimsenin kaybolmasına izin vermeyen bu cihazın çalışma prensibi oldukça basit. LynQ telefonun çekmediği yerlerde de kullanılabiliyor. GPS, kısa mesafeli radyo dalgaları ve ayarlanabilir bir antenin marifetlerinden yararlanarak cihazlar birbirinin yerini, yönünü gösteriyor. Su geçirmez bir cihaz olan LynQ'i kullanmak çok kolay. Düğmeye bastığınızda LCD ekranında diğer cihazın yönünü size gösteriyor, uzaklığını söylüyor. LCD ekran pusula gibi davranıyor. LynQ ile kaybolmak yok!

BİR ŞARJ İLE ÜÇ GÜN KULLANILABİLİYOR

Her LynQ kullanıcısı 12 farklı cihazı takip edebiliyor. Yani 12 kişilik bir grup olsanız, hepinizde birer Lynq olsa, an be an birbirinizin nerede olduğunu görebilirsiniz. Beş kilometreye yaklaşan menzili olan cihaz USB kablosu ile şarj oluyor. Bir şarj ile üç gün kullanılabiliyor. Bu cihazla aynı zamanda tanımladığınız bir mekanı, örneğin evinizi de bulabilirsiniz. Ayrıca özellikle çocuklar için düşünülmüş, kullanıcı bir bölgenin dışına çıktığında alarm sinyali gönderme özelliği de var. Bir çift LynQ cihazını erken sipariş olmak kaydıyla 154 dolara alabilirsiniz. Piyasaya sürüldüğünde fiyatının 298 dolar olması bekleniyor.

  

Yorumlar